Na zajęcia prosimy umawiać się wyłącznie telefonicznie.

Dziękujemy!

 

Stajnia w Ustroniu

"Łaciate Ranczo"

ul. Myśliwska 76

43-450 Ustroń

(dojazd ulicą Jelenica)

 

Kontakt:

664-757-616


 Zapraszamy na tegoroczne "Wakacje w siodle"  Więcej informacji znajdą państwo w zakładce WAKACJE 2016

Zapraszamy serdecznie !

AKTUALNOŚCI Z ŻYCIA STAJNI:

* Dziś wyjazdowo, nasze wspaniałe rumaki zawitały dziś na festyn szkolny w SP w Cisownicy, gdzie dzieci mogły skorzystać z przejażdżek na Portku i Ahmedzie
Dziękujemy SP za zaproszenie

* W czwartek nasze ranczo odwiedził Ośrodek Rewalidacyjno Edukacyjno Wychowawczy z Istebnej

Nasi goście poznali Siwego

oraz Kubę

Nasz kochany Siwy spisał sie na medal (jak zawsze :P )
Zapraszamy znów

* Ostatnia środa na naszym ranczu była dniem niezwykłym, a mianowicie Mia Aleksandria po raz pierwszy odważyła się poszerzyć swoje terytorialne horyzonty i udała się wraz z Zula na ujeżdżalnie aby towarzyszyć nam w zajęciach hipoterapii

Nowe towarzystwo na zajęciach Martusia przyjęła z wielkim entuzjazmem

Powrót do stajni, jak widać Mia Aleksandria przejmuje dowodzenie

* Dla tych którzy jeszcze nie wiedzą o wielkiej stajennej przyjaźni, informuje że na naszym ranczu zawiązała się nic niezwykłej między gatunkowej przyjaźni między naszą kozą Zulą i gęsią Mią Aleksandrią

* Kochani fani i przyjaciele naszej stajni, chciałam wam kogoś oficjalnie przedstawić, mieszkanka naszego rancza: oto przed państwem (na zdjęciu poniżej):
Gęś MIA ALEKSANDRIA

* Zakończenie sezonu, zawody w Świerklanach:

Tym razem wróciłyśmy bez miejsc na podium ale jak na bardzo zaawansowany poziom uczestników było całkiem nieźle.

* Wyjazd Opium II W:

Dzisiaj wyjechała Opium II do swojego właściciela. Bez problemu weszła do koniowozu i szczęśliwie dotarła do nowej stajni. Dawała w kość ale trochę żal -szybko zleciało te 7 miesięcy...

* Zawody w KJ Pastwiska:

Marcysia II miejsce w skokach 60 cm a Weronika III miejsce w skokach 60 cm i w ujeżdżeniu. Magda jechała 90 cm, trudny parkur z bardzo krótkimi najazdami i miała po zrzutce w każdym przejeździe oraz konkurs pokazowy cordeo. Dla Ahmeda był to pierwszy taki trudny konkurs i poradzili sobie świetnie. Gratulacje dziewczyny, jeździcie coraz lepiej

* 19-nastka Siwego:

Dziś urodziny obchodził najinteligentniejszy, najsprytniejszy, najpiękniejszy i najlepszy koń na świecie czyli SIWY! Wszystkiego najlepszego koniu!

* Wakacje w siodle:

Tegoroczne turnusy dobiegły końca, dziękujemy wszystkim uczestnikom i zapraszamy w przyszłym roku!

* I Mistrzostwa Śląska Cieszyńskiego:

Magda i Ahmed - vicemistrzami Śląska Cieszyńskiego w ujeżdżeniu, Marcysia na miejscu 4. Skoki 60cm Marcysia miejsce 5, Weronika 7 czyste przejazdy. Skoni 80cm Weronika 5 miesce czysty przejazd, Magda i Marcysia miały po zrzutce ale jak na pierwsze 80 było super.

* Zawody w Orzeszu:

Dziewczyny pojechały bardzo dobrze pierwszy raz 70cm. Byli z nami nasi wierni kibice: Nikodem i Nika z rodzicami, pan Paweł i luzaczka Nina.

* Zawody w Warszowicach:

Nasze pierwsze zawody w skokach przez przeszkody i pierwsze sukcesy: Weronika w konkursie 50cm (zwykły) zajęła 2 miejsce a w konkursie 60cm (dokładności) 1 miejsce (exq 1-12). Magda i Marcysia pojechały swietnie ale miały po zrzutce.

* Pierwsze zawody:

Nasze pierwsze zawody w ujeżdżeniu w Cieszynie Boguszowicach.

* Zula:

Urodziła się wczoraj bardzo słabiutka ale z każdą godziną jest coraz silniejsza. Doktor mówi, że powinno juz być dobrze:)

* Opium II W:

Dziś, tuż po szesnastej oźrebiła się Osada. Na świat przyszła kasztanowata klaczka. Obydwie czują się bardzo dobrze.

* Wigilijka:

Zapraszamy wszystkie dzieci (i dorosłych) jeżdżących w naszej stajni na Wigilijkę w sobotę, 20.12.2014 o godz. 16. Będzie wspólne ubieranie choinki, barszcz, zdjęcia z naszym "Mikołajem". Prezentów nie robimy - zamiast sobie nawzajem, zrobiliśmy je rodzinie ze Szlachetnej Paczki. Można przyniesć coś słodkiego i film na dvd o koniach lub świąteczny - obejrzymy ten, który będzie miał najwięcej głosów. W zeszłym roku wygrał "Mustang z Dzikiej Doliny". A jeśli ktoś ma jeszcze inne pomysły na wspólne spędzenie czasu to czekamy na propozycje:)

Chciałam bardzo gorąco podziękować wszystkim, którzy pomogli zorganizować i spakować naszą paczkę. Dziś tata Nikodema dostarczył wszystkie 18! sztuk do magazynu w Cieszynie a przed chwilą (19.30) rozmawiałam z opiekunem rodziny i wiadomo, że paczki są już u rodziny. Jutro prześle relację i na pewno umieszczę ją na stronie. Jeszcze raz bardzo dziękuję, bo bez Was to by się nie udało!!!

                                                                                                                       Magda Białas

W galerii trochę zdjęć z pakowania od p. Marioli i tu:

 http://www.mariolaglajcar.pl/szlachetna-paczka/

W zakładce Szlachetna paczka jest treść podziękowania jakie otrzymaliśmy

15.12.2014 

* Wyjazd Koki:

Dziś naszą stajnię opuściła Kokaina. Pojechała do Katowickiego Klubu Jeździeckiego gdzie będzie się szkoliła na wierzchowca. Życzymy Koce wszystkiego dobrego i samych sukcesów!

10.11.2014

* Dox:

W naszej stajni zamieszkał nowy kucyk - Dox. Jeszcze oswaja się z nowym otoczeniem, ale z dnia na dzień robi postępy :) Mamy nadzieję, że szybko stanie się wierzchowcem idealnym dla najmłodszych jeźdźców.

* Osada!

Dziś do naszej stajni przyjechał nowy koń -Osada. Piękna, kara klacz, jest bardzo spokojna i...niezwykle wysoka. Mamy nadzieję, że szybko się u nas zadomowi.

03.04.2014

 

* Urodziny Portka:

W czwartek w naszej stajni obchodziliśmy jedenastą rocznicę urodzin naszego kochanego Portka. Konie dostały wielki tort, o który niemalże się pobiły. Portek wydawał się bardzo zadowolony z prezentu, więc urodziny uważamy za udane. :)

30.01.2014

 * Come back Czarka:

W piątek do naszej stajni po kilkumiesięcznej nieobecności wrócił Czarek, z czego wszyscy bardzo się cieszymy. Mamy nadzieję, że tym razem zostanie u nas na dłużej i nadal będzie mógł rozwijać swoje ujeżdżeniowe umiejętności. 

3.01.2014

* Wigilijka:

W niedzielę spotkaliśmy się, aby w 'stajennym' gronie wspólnie świętować. Były prezenty, dzielenie się opłatkiem, sesja zdjęciowa z końmi świętego Mikołaja (Siwym i Kubą), świąteczne potrawy i wiele innych atrakcji.

22.12.2013

 

* Wyjazd Whisky:

Dzisiaj z naszej stajni wyjechała Whisky. Pojechała do Katowickiego Klubu Jeździeckiego, gdzie zacznie swają przygodę pod siodłem. Życzymy Whisky oraz wszystkim tym, którzy będą z nią pracować bardzo udanej i owocnej współpracy!

11.11.2013

* Wycieczka do naszego rancza:

We wtorek do naszej stajni przyjechały klasy trzecie z jednej z katowickich szkół, na lekcję przyrody w plenerze. Dzieci poznawały sekrety życia na wsi, obserwowały zwierzęta, uczyły się czyścić, siodłać i jeździć konno. Dowiedziały się min.: czym różni się pszenica od owsa, ile jajek składa rocznie kura, oraz gdzie koń ma kolano.  Czekało na nie mnóstwo atrakcji, gier, zabaw i quizów oraz ognisko i pieczenie kiełbaski. Dla wszystkich dzieci było to niezapomniane przeżycie, które będą już zawsze pozytywnie wspominać.

8.10.2013

* Reportaż z pikniku:

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z naszego pikniku. Wszystkie zdjęcia znajdziecie w podanym linku. Niedługo znajdą się one również na naszej stronie.

www.mariolaglajcar.pl/category/konie-milosc-i-pasja/

16.08.2013

* Piknik stajenny:

28 lub 29 czerwca w naszej stajni odbędzie się piknik, na którym główną atrakcją będzie prezentowanie przez naszych jeźdźców swoich jeździeckich umiejętności. Uczestnicy oprócz przejazdu konkursowego mogą wykazać się kreatywnością i pokazać swój własny układ z koniem. W planie także ognisko i wiele innych atrakcji. Więcej informacji i dokładna data już niedługo na naszej stronie.

22.05.2013

* Wyjazd Czarka:

Dziś naszą stajnię niestety opuścił Czarek. Pojechał do Zakrzowa (LKJ Lewada), tam będzie trenował ujeżdżenie i przygotowywał się do zawodów. Życzymy Czarkowi wszystkiego dobrego i samych ujeżdżeniowych sukcesów!

08.05.2013